Reaaliaikaiset tulokset pääset näkemnään tästä

Puolimarathon

Kokonaistuloksia voit tarkastella paremmin täältä »

Puolimarathon - miehet

Sijoitus Numero Nimi Kansallisuus Seura Sarja Aika
1 158 Arto Vainiomäki FIN Marathon Team Joutsa M 1:24:54
2 163 Ville Ääri FIN M 1:29:10
3 159 Alex Vidqvist FIN M 1:30:59
4 178 Simo Lehikoinen FIN Alko Oy M 1:34:06
5 11 Kerkko Eronen FIN Lieto M 1:34:51
6 199 Matias Majapur FIN M 1:35:25
7 188 Eero Lindholm FIN M50 1:37:49
8 10 Mikael Ekblad FIN M 1:38:14
9 183 Jan Brendler GER M 1:39:58
10 134 Jussi Seppälä FIN Marathon Team Joutsa M 1:41:15
11 18 Claes Grönroos FIN M 1:41:56
12 7 Juha Salonen FIN M 1:41:56
13 61 Rami Kujanpää FIN M 1:42:37
14 172 Juuso Jaakkola FIN M 1:42:50
15 111 Oskari Pilppula FIN M 1:43:00
16 142 Atte Sulander FIN M 1:43:01
17 154 Lassi Tuominen SWE Åkersberga Triathlonförening M 1:43:37
18 140 Mika Soininen FIN Haapalan Karhut M45 1:44:40
19 28 Pekka Heinonen FIN Morottajat M 1:47:20
20 179 Lasse Leinonen FIN LähiTapiola Varsinais-Suomi M 1:49:28
21 105 Petteri Oksanen FIN M 1:49:28
22 135 Tero Seppälä FIN Marathon Team Joutsa M50 1:49:40
23 121 Antti Ristimäki FIN M 1:49:45
24 95 Jarkko Muurinen FIN M 1:50:50
25 165 Mikko Lindholm FIN M 1:51:20

Puolimaraton - naiset

Sijoitus Numero Nimi Kansallisuus Seura Sarja Aika
1 200 Anne Merenlahti FIN N 1:38:40
2 141 Hanna Storm FIN N 1:38:59
3 97 Monna Myllykangas FIN N 1:48:51
4 146 Henni Saari FIN N 1:49:47
5 160 Laura Ekblad FIN N 1:51:07
6 88 Ekblad Maria FIN N 1:52:50
7 127 Aino Salmi FIN Morottajat N 1:53:07
8 60 Hanna Koskinen FIN N 1:53:39
9 110 Eeva Pekanheimo FIN N 1:54:01
10 139 Pirjo Soilu FIN Marathon Team Joutsa N50 1:54:43
11 85 Laura Malkki FIN Vauhtisammakon juoksukoulu N 1:56:10
12 47 Kathrin Kachel FIN N 1:56:29
13 72 Terttu Lamminen FIN FMR N45 1:56:44
14 106 Sanna Pakarinen FIN Rauman Urheilijat N 1:56:49
15 67 Jonna kuusela FIN N 1:58:04
16 65 Mia Kumlander FIN Turku N 1:58:15
17 151 Milja Tuoriniemi FIN N 1:58:33
18 29 Tanja Heleä FIN N 1:58:38
19 196 Milla Einola FIN N 1:58:42
20 147 Jaana Saarinen FIN N 1:59:06
21 109 Liisa Parviainen FIN N 1:59:06
22 115 Nelli Rainio FIN N 1:59:08
23 41 Feri Jawanmiri FIN N 1:59:16
24 114 Sirkku Päivike FIN VSVU N45 1:59:57
25 64 Mirjami Kullaa FIN N 2:04:37

 

Kokonaistuloksia voit tarkastella paremmin täältä »

10km - miehet

Sijoitus Numero Nimi Kansallisuus Seura Sarja Aika
1 209 Ragnar Freij-Hollanti FIN Runners Club M 0:36:11
2 306 Aaro Mattila FIN Porin Yleisurheilu M 0:38:47
3 238 Aleksi Liukko-Sipi FIN Kakkurin Mylväys M 0:42:38
4 287 Frank De Busscher BEL M 0:43:15
5 310 Olli Johansson FIN M 0:46:14
6 317 Jussi Kaksonen FIN M 0:46:56
7 226 Marko Kajander FIN Ergo-opasteet Oy M 0:48:14
8 311 Henry Lähteenmäki FIN M50 0:48:34
9 224 Iiro Sulopuisto FIN M 0:49:53
10 210 Thomas Halkivaha FIN M 0:50:14
11 221 Matti Hänninen FIN LähiTapiola Varsinais-Suomi M 0:50:18
12 262 Rami Salonen FIN M 0:50:21
13 290 Jari Suontausta FIN Juoksuhirmut M55 0:50:48
14 344 Jarmo Pursiainen FIN M50 0:53:43
15 237 Mikael Lindberg FIN Ingå for life M 0:54:47
16 291 Rami Warro FIN Juoksuhirmut M 0:54:49
17 266 Anders Svedström FIN M 0:54:54
18 295 Janne Linström FIN , M45 0:55:14
19 299 Raimo Rytö FIN LähiTapiola Varsinais-Suomi M45 0:55:30
20 304 Timo Laakso FIN LähiTapiola Varsinais-Suomi M45 0:55:39
21 228 Janne Kempe FIN M 0:55:42
22 259 Jens Rosendahl FIN M 0:55:44
23 345 Jari Grönroos FIN M50 0:55:51
24 FIN
25 FIN

10km  - naiset

Sijoitus Numero Nimi Kansallisuus Seura Sarja Aika
1 305 Jaana Kiviniemi FIN LähiTapiola Varsinais-Suomi N 0:45:43
2 284 Saara Timonen FIN Turun urheiluliitto N 0:46:53
3 314 Suvi Katajamaa FIN N 0:48:01
4 234 Zuzana Kyppö FIN Turun yliopistoliikunta N 0:50:47
5 222 Serita Ikonen FIN LähiTapiola Varsinais-Suomi N 0:51:15
6 285 Jenni Jokela FIN N 0:51:26
7 265 Heidi Sinokki FIN N 0:52:32
8 303 Henna Ahtinen FIN N 0:52:38
9 321 Suvi Rantala FIN N 0:52:58
10 216 Karin Hollsten FIN N 0:53:02
11 253 Anna Nyman FIN N 0:53:05
12 268 Johanna Tanskanen FIN N 0:53:15
13 201 Johanna Ailio FIN Turun ammattikorkeakoulu N55 0:53:36
14 307 Katriina Johansson FIN N 0:55:39
15 271 Rovena Vallimägi FIN N 0:56:50
16 225 Essi Kajander FIN N 0:56:52
17 219 Kati Hussu FIN N 0:57:39
18 309 Ilona Salomäki FIN N 0:57:50
19 273 Eveliina Vilén FIN N 0:58:17
20 277 Tea Vuorinen FIN N 0:58:26
21 217 Minna Honkanen FIN N 1:01:14
22 204 Heidi Auranen FIN N 1:01:15
23 316 Saara Särkiniemi FIN N 1:01:24
24 240 Maria Laaksonen FIN LähiTapiola Varsinais-Suomi N45 1:01:27
25 211 Anna Halonen FIN N 1:01:53